Xiaomi‘nin oyun markası olan Black Shark, yeni amiral gemilerini 30 Mart‘ta tanıtacağını resmen duyurdu. Şirket bu yıl Black Shark 5 ve Black Shark 5 Pro adında iki yeni modelle karşımıza çıkacak. Black Shark 5 serisi geçen ay TENAA ve 3C’de görünmüştü. Gelin lansmanda bizleri neler bekliyor tüm detaylarıyla bakalım.

Black Shark bugün Weibo‘da yaptığı paylaşımda yeni Black Shark 5 serisini, 30 Mart’ta saat 19.00’da (Çin Saatiyle) piyasaya süreceğini resmen duyurdu. Ancak şirket, yaklaşmakta olan amiral gemisi serisinin lansman tarihi dışında başka bir şey açıklamadı. Geçtiğimiz günlerde TENAA’da ortaya çıkan sızıntılar ise bize oyun telefonlarının neler sunacağını gösteriyordu. Gelin telefonların teknik özellikleri nasıl olacakmış bakalım.

black shark 5 lansman

Yonga seti tarafında, Black Shark 5 Pro, Snapdragon 8 Gen 1‘den güç alacak. Standart model ise çok daha mütevazı olan Snapdragon 870‘den güç alacak.

Her iki model de Full HD+ çözünürlüğe ve daha yüksek yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekrana sahiptir. Aynı zamanda, cihazların boyutları ve ağırlığı arasında da küçük farklar bulunuyor. Standart model şu boyutlara ve ağırlığa sahiptir: 83*76.25*10.37(mm) ve 223g. Pro sürümünün boyutları ve ağırlığı ise: 86×76.53×9.8(mm) ve 226g. Her iki modelin de aynı 4650 mAh batarya ve 100W hızlı şarj özelliğine sahip olması bekleniyor.

Kamera tarafına baktığımızda standart model, arka tarafta 64 MP ana kamera ile üçlü kamera kurulumuna sahipken, Pro modeli 108 MP ana kamera ile üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Ön tarafta ise her iki modelde de aynı 13 MP selfie kamerası yer alacak.

Telefonlar hakkında ortaya çıkan bilgiler şimdilik bunlar. 30 Mart’ta telefonlar karşımıza çıktığı zaman sizinle tüm detayları paylaşacağız.

Paylaş

Yorumdan çık