Ana sayfa Haberler Bir Zam da Apple’ın Bulut Hizmeti iCloud’a Geldi

Bir Zam da Apple’ın Bulut Hizmeti iCloud’a Geldi

0

Apple bugün kullanıcılarına gönderdiği mail ile iCloud hizmetine zam yaptığını duyurdu. Bir bulut hizmeti olan iCloud, fotoğraf, video, belge, telefon rehberi vb. aklınıza gelebilecek tüm dosyaları otomatik olarak yedeklemeyi ve tablet, telefon, pc, mac gibi farklı platformdan dosyalara erişmeyi sağlıyor.

Apple, bugün kullanıcılarına gönderdiği mail ile aylık olarak ödenen iCloud ücretlerine zam yaptığını duyurdu. Şuan 11.99 TL olan 200 GB‘lık iCloud hizmeti 19.99 TL olurken, 50 GB‘lık iCloud saklama alanın 3.99 TL olan aylık ücreti 6.49 TL oldu. Bu arada yurtdışında 200 GB’lık iCloud ücretinin 2.99$ olduğunu da belirtelim.

Apple kullanıcılara gönderdiği mailde iCloud ödeme planı olanların yenileme dönemi geldiğinde zamlı tarifeden ücret ödemeye başlayacağını kaydetti.

Apple 5 GB’lık iCloud depolama alanını tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Eğer ücretsiz olan 5 GB’ın dışında ek depolama alanı satın almadıysanız yani her hangi bir ödeme planınız yoksa ödeme yapmanıza gerek yoktur.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here