Ana sayfa BLOG Bilgisayarım GTA 5 Kaldırır mı?

Bilgisayarım GTA 5 Kaldırır mı?

0

Bilgisayarım GTA V kaldırır mı diye merak ediyorsanız sistem gereksinimlerinizi yazın inceleyelim ve sorunuzu cevaplayalım. Bildiğiniz gibi dün Epic Games efsane oyun GTA 5(Grand Theft Auto V)‘i ücretsiz yaptı. Bunun üzerine herkes GTA V’i indirmeye başladı. Peki sisteminiz gta 5 için yeterli mi? Sorunun cevabı yazımızda.

Dünyanın en popüler PC oyunlarının başında gelen GTA 5, dün itibariyle Epic Games tarafından ücretsiz indirilebilir hale getirildi. 1 hafta boyunca ücretsiz olarak indirilebilen oyun, oyun severleri oldukça memnun etti. Üstelik oyunu bir kere Epic Games kütüphanenize indirdikten sonra ömür boyu oynayabileceksiniz. Şimdi herkesin aklındaki soru bilgisayarım gta 5 kaldırır mı oldu? GTA 5 Sistemi gereksinimleri yazımızda yer alacak. Bununla birlikte sizinle paylaşacağımız siteye girip, bilgisayarınızın gta 5’i kaldırıp kaldırmayacağını, kaldırıyorsa hangi ayarlarda oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına sistem özelliklerinizi yazarsanız inceleyip biz de teloji.com olarak cevaplayacağız.

GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*Vista kullanıcılarının NVIDIA ekran kartı kullanması tavsiye ediliyor)
 • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz (4 CPU) / AMD Phenom 9850 Quad-Core İşlemci (4 CPU) @ 2.5GHz
 • Bellek: 4GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
 • Ses kartı: 100% DirectX 10 uyumlu
 • Sabit Disk Alanı: 65GB

GTA 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
 • Bellek: 8GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
 • Ses kartı: %100 DirectX 10 uyumlu
 • Sabit Disk Alanı: 65GB

PC özellikleri doğal olarak çok değişkendir. Yukarıda sistem özelliklerinden farklı bir PC’ye sahip olanlar Bilgisayarım GTA 5 Kaldırır mı diye merak edecektir. BURADAKİ linke tıklayıp açılan sayfaya sistem özelliklerini girerseniz, bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını öğrenebilirsiniz.

game database gta5

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi sağdaki kutucuda Grand Theft Auto V yazın ve oyunu seçin. Daha sonra aşağıdaki kutucuklara sırasıyla işlemci, ekran kartı ve ram özelliklerinizi girin. Son olarak Can I Run It? butonuna tıklayın. Açılan sayfada bilgisayarınız oyunu hangi ayarlarda kaldırır göreceksiniz.

bilgisayarim gta5 kaldirirmi

Eğer yukarıdaki anlattıklarımızı yapamadıysanız yorum kısmından bilgisayarınızın işlemci, ekran kartı ve RAM özelliklerini yazın, biz inceleyip cevaplayacağız.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın