Ana sayfa Haberler Asus Z01RD AnTuTu’da Görüldü

Asus Z01RD AnTuTu’da Görüldü

0

Asus gelecek hafta düzenlenecek olan MWC 2018’de yeni amiral gemileri Asus Zenfone 5, Zenfone 5 Max ve Zenfone 5 Lite’yı tanıtacak. Bu arada Z01RD kod adına sahip Asus  modelinin AnTuTu sonuçları ve Zenfone 5’e ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf paylaşıldı.

Asus Z01RD modelinin AnTuTu değerlerinde en dikkat çeken şey ekran boyutu. Telefon 18.5:9 boy/en oranına sahip olabilir veya biraz daha geniş bir model olarak karşımıza çıkabilir. Telefon Snapdragon 845 chipset,  2246 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip ekran, 32 GB depolama alanı, 6 GB RAM ve Android Oreo ile gelecek. Depolama alanı olarak sadece 32 GB görülüyor, telefonun mikroSD kart desteği de olabilir.

Asus Z01RD’nin AnTuTu değeri ise 238,129 olarak görülüyor. Aynı chipsete sahip Galaxy S9+ ise 265,267 puan almıştı. Elbette üretim öncesi yazılım, ilgili tüm telefonların puanlarını etkileyebilir, bu nedenle bu rakamların çok fazla önemsenmemesini öneririz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Asus Zenfone 5’in ekranında bir çentik görülüyor. Anlaşılan o ki Essential Phone, Sharp ve iPhone X’de karşımıza çıkan çentik, Asus Zenfone 5’de de yer alabilir.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here