Apple’ın yeni MagSage şarj cihazı üzerinde çalıştığı daha önceden biliniyordu. Gelecek hafta yeni iPhone 13 modelleriyle birlikte tanıtılması beklenen cihazın, FCC‘nin (Federal Communications Commission) veritabanında olduğu ortaya çıktı. Detaylar haberimizde.

9to5Mac‘in paylaştığı haberde, Apple’ın yeni MagSafe şarj cihazının FCC veritabanına eklendiği paylaşıldı. Bu model, Apple’ın lansman etkinliğinin planlanmasından hemen hemen bir ay önce, 13 Ağustos’ta FCC’nin veritabanına eklenmiş. Yeni MagSafe şarj cihazı A2548 model numarasını taşırken, iPhone 12 serisi için kullanılan MagSafe şarj cihazı A2140 model numarasına sahip. Apple bazen mevcut aksesuarların yeni modellerini piyasaya sürse de, dikkate alınması gereken önemli bir değişiklik olmayabileceği belirtiliyor.

Ancak yeni MagSafe şarj cihazının sekiz iPhone modeliyle test edildiğine dair bir not var. Sekiz, çünkü ilk MagSafe şarj cihazı piyasaya sürüldüğünde dört iPhone 12 modeli vardı ve şimdi önümüzdeki hafta dört yeni iPhone 13 modeli görmeyi bekliyoruz.

magsafe

Paylaşılan raporda, MagSafe şarj cihazında herhangi bir teknik iyileştirme olup olmadığını belirtilmiyor. Söylentiler, termal birikimi iyileştirmek için daha büyük bir şarj bobinine sahip olacağını ve yeni iPhone serisiyle birlikte daha güçlü mıknatıslara sahip olabileceğini öne sürüyor.

Apple, önümüzdeki hafta 14 Eylül’de, California’da yeni bir iPhone 13 serisini duyuracak. Büyük ihtimalle etkinlikte yeni MagSafe şarj cihazını da göreceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık