Ana sayfa Haberler Apple’dan Yeni Emojiler Geliyor

Apple’dan Yeni Emojiler Geliyor

0

17 Temmuz yani dün Dünya Emoji Günü’ydü. Bu özel günde Apple yeni emojiler çıkaracağını duyurdu. iOS 11 için, emziren bir kadın, sakallı adam, eşarp giyen bir kadın, Yoga yapan bir adam, zombi, zebra, dinazor, patlayan kafa ve daha fazlası var.

Apple’ın Unicode Consortium tarafından onaylanmış 69 yeni emojisini içeriyor. Unicode Consortium emoji ve metin için standartlarını küresel olarak belirleyen kar amacı gütmeyen bir organizasyon. Yazılım geliştiricilerin bu resimlerin kendi sürümlerini oluşturmaları gerektiğinden iOS ve Android cihazlarında farklı görünümlerde emojiler bulunuyor.

Büyük olasılıkla 2017 iPhone modelleri piyasaya çıktığında kullanıma sunulacak olan iOS 11’le beraber yeni emojiler de yayınlamış olacak. Bu da büyük ihtimalle Eylül ayına denk gelecek. Android için de yeni emojilerin gelmesi Android O işletim sisteminin çıkmasıyla beraber olacaktır.

Emojiler hayatımıza yeni girse de artık mesajlaşma uygulamalarının vazgeçilmezleri. Hatta yazdığınız bir mesajın sonuna gülücük emojisi koymamanız kavga etmenize bile sebep olabilir. Veya sürekli emoji kullanarak arkadaşınıza mesaj yazıyorsanız ve emoji göndermeyi keserseniz bir şeylerin ters gittiği düşünülebilir.

Apple’ın yeni emojilerinden bazıları…


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here