Ana sayfa Haberler Apple’dan Uygun Fiyatlı iPhone X Hamlesi Gelebilir

Apple’dan Uygun Fiyatlı iPhone X Hamlesi Gelebilir

0

Apple’ın geçen yıl tanıttığı amiral gemisi iPhone X, çift arka kamerası, çerçevesiz uçtan uca ekranı ve yüz tanıma sistemiyle büyük beğeni topladı. Ancak yüksek fiyatı (ABD’de 999$, Türkiye’de 6000 TL’den başlayan fiyatlar) nedeniyle istenilen satış rakamlarını yakalayamadı. Bundan ötürü bu yıl Apple’ın iPhone X özelliklerine sahip ve daha ucuz bir iPhone modeli sunması bekleniyor.

KGI analisti Ming-Chi Kuo, yaptığı açıklamada Apple’ın bu yıl, iPhone X’in temel özelliklerine sahip ancak biraz daha düşük maliyetli bir modelli satışa sunması bekleniyor. Ming-Chi Kuo’nun beklentisine göre gelecek olan yeni model, iPhone X gibi çerçevesiz uçtan uca ekran ve yüz tanıma sistemi sistemine sahip olacak. Ancak maliyeti düşürmek için OLED ekran yerine LCD ekran, metal çerçeve yerine alüminyum çerçeve ve arka tarafta çift kamera yerine tek kamera kullanılacak.

Bu yeni modelin fiyatının ise 700 ile 800 Dolar arasında olması bekleniyor. Yani model iPhone X’e göre ucuz olacak ancak iPhone 8’den bile daha pahalı olacak maalesef.

Bu açıklamaların dayanak noktası Apple’ın 2013 yılında iPhone 5C’yi satışa sunmasına dayanıyor. Apple 2013 yılında daha ucuz iPhone modeli ile android telefonlarla rekabet etmek istemiş ve iPhone 5C’yi sunmuştu. Aynı durumun iPhone X için de yaşanması bekleniyor.

Konuyla ilgili Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yok. Gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here