Anasayfa Haberler Apple’dan Geliştiricilere iPhone X Uyarısı

Apple’dan Geliştiricilere iPhone X Uyarısı

0

27 Ekim itibariyle ön siparişleri alınmaya başlanan ve 3 Kasım’da satışa sunulacak olan iPhone X için Apple, uygulama geliştiricilere uyarıda bulundu ve uygulamalarını iPhone X’e uygun olarak güncellemelerini istedi.

5.8 inç çerçevesiz Oled ekrana sahip olan iPhone X’in ön tarafında bulunan kamera ve sensörlerden dolayı telefonun ekranında bir çentik bulunuyor. Daha önce paylaştığımız haberlerde görüldüğü üzere bu çentik uygulamaların üst tarafını kapladığı için kötü bir kullanıcı deneyimine neden oluyor. Bu durumun düzeltilmesi için Apple geliştirici blogunda yayınladığı mesajda uygulamaların iPhone X similatörü kullanılarak test edilmesini istedi.

Apple blog üzerinde yayınladığı mesajda, geliştiricilere uygulamalarını XCode’de iPhone X similatörü ile test edip meta verilerini ve ekran görüntülerini iTunes connect’e yüklemelerini istedi.

Bu arada iPhone X’in rekor bir satış seviyesine ulaşacağı da konuşulanlar arasında. Bir Apple yetkilisi CNET’e verdiği röportajda iPhone X’in beklenin üzerinde talep gördüğünü söyledi. Apple da kullanıcılarının sorun yaşamaması için uygulama geliştiricilere şimdiden gerekli uyarıları göndermeye başladı.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz