Ana sayfa Haberler Apple’dan Geliştiricilere iPhone X Uyarısı

Apple’dan Geliştiricilere iPhone X Uyarısı

0

27 Ekim itibariyle ön siparişleri alınmaya başlanan ve 3 Kasım’da satışa sunulacak olan iPhone X için Apple, uygulama geliştiricilere uyarıda bulundu ve uygulamalarını iPhone X’e uygun olarak güncellemelerini istedi.

5.8 inç çerçevesiz Oled ekrana sahip olan iPhone X’in ön tarafında bulunan kamera ve sensörlerden dolayı telefonun ekranında bir çentik bulunuyor. Daha önce paylaştığımız haberlerde görüldüğü üzere bu çentik uygulamaların üst tarafını kapladığı için kötü bir kullanıcı deneyimine neden oluyor. Bu durumun düzeltilmesi için Apple geliştirici blogunda yayınladığı mesajda uygulamaların iPhone X similatörü kullanılarak test edilmesini istedi.

Apple blog üzerinde yayınladığı mesajda, geliştiricilere uygulamalarını XCode’de iPhone X similatörü ile test edip meta verilerini ve ekran görüntülerini iTunes connect’e yüklemelerini istedi.

Bu arada iPhone X’in rekor bir satış seviyesine ulaşacağı da konuşulanlar arasında. Bir Apple yetkilisi CNET’e verdiği röportajda iPhone X’in beklenin üzerinde talep gördüğünü söyledi. Apple da kullanıcılarının sorun yaşamaması için uygulama geliştiricilere şimdiden gerekli uyarıları göndermeye başladı.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here