Ana sayfa Haberler Apple’da Hedef 2023

Apple’da Hedef 2023

0

Apple’ın 2023’e kadar hedeflediği mağaza sayısı belli oldu. Loop Ventures analisti Gene Munster, yaptığı açıklamada Apple’ın 2023 hedefleri olduğunu ve 2023’e kadar dünya çapında bulunan Apple Store sayısını 600’a çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Apple’ın şuan İstanbul’da iki tane olmak üzere dünya genelinde toplam 511 adet Apple Store mağazası bulunuyor. Gene Munster’in yaptığı açıklamaya göre Apple, 2023 yılına kadar mağaza sayısını 600‘e çıkarmayı hedefliyor. 1 Trilyon Dolar değere sahip olan Apple’ın en güçlü silahlarından biri müşterilerine yüz yüze Apple ürünlerini tanıtabildiği Apple Storelar.

Apple, mağaza sayısını özellikle uzak doğu da arttırmayı planlıyor. Çin’de şuan 50 olan Apple Store sayısı daha da arttırılacak. Hedefte olan diğer ülke ise 1.3 Milyar nüfusu olan Hindistan. Apple’ın şuan Hindistan’da hiç mağazası bulunmuyor. 6 ay içinde Hindistan’da ilk Apple Store açılacak.

Apple Store’lar, Apple ürünlerinin deneyimlenmesi ve Apple çalışanlarından birebir hizmet alınmasıyla dikkat çekiyor. Apple Store’larda şuan 65.000 çalışan bulunuyor. Mağaza sayısının 600’e çıkmasıyla bu rakam 80.000’i bulacak. Çalışan sayısına bakıldığında Apple diğer tüm rakiplerine fark atıyor. Apple’a en yakın marka 6000 çalışan ile Microsoft.

Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerginlik ve ABD ürünlerinin boykot kararı nedeniyle ülkemizde yeni Apple Store açılıp açılmayacağını zaman içerisinde göreceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here