Anasayfa Haberler Apple Türkiye Garantisi Hakkında Şok Gelişme

Apple Türkiye Garantisi Hakkında Şok Gelişme

0

Apple Türkiye’den gelen duyumlara göre artık yurt dışından alınan iPhone ve iPad modelleri Türkiye’de garantiden ve değişimden yararlanamayacak.

Bilindiği üzere yurt dışından getirilen iPhone ve iPad’lar Türkiye’de Global Apple Garantisi ile belli bir süre garanti kapsamında kalıyordu ve cihazda oluşabilecek sorunlarda ücretsiz olarak garantiden yararlanabiliyor veya cihaz değişimi yapılıyordu. Ancak Apple Türkiye’den aldığımız duyumlara göre artık yurt dışından getirilen SIM kartlı cihazlar Türkiye’de garantiden yararlanamayacak. Cihazda oluşan sorunlarda cihazı yurt dışında servise gönderebilecek veya değişim yapabileceksiniz.

Yurt dışından getirilen iPhone ve iPad cihazlarda oluşan sorunlarda Türkiye’de ücretli olarak servis hizmeti alınabilecek. Ayrıca Türkiye’de alınan bir iPhone telefonu yurtdışında değiştirirseniz değişim cihazına BTK kaydı yapmanız gerekecek.

Apple Türkiye tarafında henüz resmi bir açıklama yok ancak kısa sürede açıklama yapmaları bekleniyor.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz