Ana sayfa Haberler Apple, Müzik Connect’i Kaldırma Kararı Aldı

Apple, Müzik Connect’i Kaldırma Kararı Aldı

0

Apple’ın, sanatçıların hayranlarıyla yakın iletişim kurmalarını sağlamak için geliştirdiği Müzik Connect özelliği, bir türlü istenilen seviyeye gelmedi. Bunun üzerine Apple, Müzik Connect özelliğini kaldırma kararı aldı.

Apple, MWC 2015‘de Apple Müzik’in yeni özelliği Connect’i büyük bir yenilik olarak duyurmuştu. Connect sayesinde sanatçılar, hayranlarıyla özel içerikler paylaşabilecek, böylece geniş kitlelere hitap edebilecektiler. Özelliğin ilk yılında birçok sanatçı Connect’te paylaşımlarda bulundu. Ancak paylaşımlar yeteri kadar etkileşim almayınca birçok sanatçı servisi kullanmayı bıraktı.

9to5mac’te yer alan bir rapora göre 13 Aralık 2018‘den itibaren sanatçılar Connect’e ekleme yapamayacak. Kullanıcılar ise 24 Mayıs 2019‘e kadar servisi kullanmaya devam edebilecekler. Ancak 24 Mayıs 2019’dan sonra servis tamamen kaldırılacak.

Aslında Apple Müzik Connect oldukça güzel düşünülmüş bir servisti. Ancak sanatçılar hayranlarına ulaşmak için Instagram, Twitter, Snapchat gibi sosyal medya platformlarını kullanmayı tercih ettiği için Apple’ın servisi istenilen etkiyi yapamadı. Apple’ın bu kararı hakkında sizin fikriniz ne? Siz Apple Müzik Connect’i kullanıyor musunuz?


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here