Ana sayfa Haberler Apple, iPhone Ekran Değişim Ücretlerine Zam Yaptı

Apple, iPhone Ekran Değişim Ücretlerine Zam Yaptı

0

Apple, garanti dışında kalan iPhone ekran değişim ücretlerinde zam yaptı. Tüm dünya genelinde yapılan zam Türkiye’de de uygulamaya girdi. Diğer ülkelerde 20$ civarı olan artış Türkiye’de yine biraz daha fazla oldu.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini tanıtan Apple, şimdi sessiz sedasız teknik servis ücretlerine zam yaptı. Apple, iPhone ekran değişim ücretlerine zam yaparken diğer hasar durumlarında yapılan işlemler için aldığı ücrete de zam yaptı.

Yeni fiyatlandırmayla beraber telefonların ekran değişim ücretleri şu şekilde oluştu: iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone SE, iPhone 6 için 549 TL, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 için  629 TL, iPhone 6s Plus, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus için 719 TL olarak belirlendi.

iPhone ekran onarım ücretlerinin yanında eğer telefonunuzda ekran harici bir hasar varsa yukarıdaki tabloda gösterildiği gibi “Diğer hasar” bölümünde gösterilen ücreti ödemeniz gerekecek.

Bunun yanı sıra iPhone telefonunuzun Pilinde sorun varsa ve garantiniz bitmiş ise bunun için ödemeniz gereken tutarda 319 TL olarak belirlendi.

Kaynak: Apple


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here