Ana sayfa Haberler Apple, iPhone Bataryasını Değiştirenlere 190 TL Ödeme Yapacak

Apple, iPhone Bataryasını Değiştirenlere 190 TL Ödeme Yapacak

0

iPhone bataryalarında yaşanan yavaşlama sonrasında, Apple geçtiğimiz yılın sonlarına doğru iPhone kullanıcıları için batarya değişim ücretini düşürmüş ve bazı modellerinde bataryalarını ücretsiz olarak değiştirmişti. Apple şimdi garanti kapsamı dışında iPhone bataryasını değiştirip ücret aldığı kişilere paralarını geri ödeyecek.

Apple, Ocak 2018’den başlayıp 2018’in sonuna kadar geçerli olacak şekilde iPhone 6 ve üstü modeller için garanti kapsamı dışında batarya değiştirmek isteyenlerden 129 TL alacağını duyurmuştu. İndirim öncesinde ise iPhone 6 ve üstü modeller için 319 TL’idi.

Apple tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında garanti dışı kapsamında yani ücretli olarak iPhone 6 veya üstü modellerin bataryasını değiştiren kullanıcılara Apple 190 TL ödeme yapacak. Yani indirim öncesi ödenen fazla para müşterilere geri iade edilmiş olacak.

Apple para iadesini ödeme yapılan kredi kartlarına yapacağını ve e-posta ile müşterilerin bilgilendirileceğini açıkladı. Konu ile ilgili olarak 23 Mayıs – 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında müşteriler bilgilendirilecek. Eğer bu süre içinde e-posta almaz ve ödemeniz yapılmazsa en geç 2018 sonuna kadar Apple’a iletişime geçiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here