Ana sayfa Haberler Apple, iPhone 7/7 Plus Mikrofon Sorununu Doğruladı

Apple, iPhone 7/7 Plus Mikrofon Sorununu Doğruladı

0

Son zamanlarda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları mikrofon sorunu yaşıyordu. Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına gönderdiği şirket içi belgelerde mikrofon sorununun varlığını kabul etti.

iOS 11.3 ve üstü versiyon kullanan bazı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde mikrofon sorunu yaşanıyor. Mikrofon sorunuyla karşılaşan kullanıcılar FaceTime ve aramalar sırasında gri hoparlör tuşuyla karşılaşıyor veya ses duyulmaması problemleri yaşayabiliyorlar.

Mikrofon sorunuyla Apple desteğe başvuran kullanıcılara, aramalar sırasında problem yaşamaları durumuna bluetooth veya diğer ses aygıtlarına bağlantı varsa bağlantıyı kesmeleri öneriliyor. Eğer “cihaz dock tespit edemedi” veya ”aksesuar desteklenmiyor” uyarısı alırlarsa cihazları için servis yolu gözükmüş oluyor.

Garantisi devam eden iPhone 7 ve 7 Plus kullanıcıları için sorun yok ancak garantisi biten kullanıcılar için bu işlem için ücret talep edilebilir. Apple henüz konu hakkında detaylı bir açıklama yapmadı.

Apple’ın yazılım güncellemeleriyle kullanıcılarını mağdur etmesi kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Umarız gelecek olan yeni iOS 12 sürümü hem bu tür hataları giderir hem de yeni sorunlara sebep olmaz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here