Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Apple, Haftalık Ücretsiz Uygulamaları Kaldırdı

Apple, Haftalık Ücretsiz Uygulamaları Kaldırdı

0

Apple iOS 11’i kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde sunmuştu. iOS 11 ile App Store’de yenilendi ve yenilenen App Store’de kullanıcıların çok sevdiği bir özellik olan Haftanın Ücretsiz Uygulaması bölümü kaldırıldı.

Apple uzun yıllardır App Store’de Haftanın Ücretsiz Uygulaması şeklinde kullanıcılarına ücretli olan uygulamaları süreli olarak ücretsiz olarak sunuyordu. Çoğu zaman burada yer alan uygulamalar çok rağbet görmese de veya indirildikten sonra unutulsa da bazen çoğu kişinin beğeneceği güzel şeyler olabiliyordu. Ancak iOS 11 ile beraber bu özellik kaldırıldı.

iOS 11 ile Haftanın Ücretsiz Uygulaması kaldırıldı ancak yerine daha farklı bir şey olan Today yani Bugün adlı sekme getirildi. Bugün sekmesinde Apple hergün yeni bir uygulamayı kullanıcılarına tanıyor. Bu sekmede tanıtılan uygulama ücretli veya ücretsiz olabiliyor.

Apple bu yeniliği gösteriyor ki, Apple kullanıcıları için ücretsiz uygulama sunmaktansa aradıkları farklı ve işe yarar uygulamaları onlara tanıtmak daha faydalı. Şuan Haftanın Ücretsiz Uygulaması kaldırıldı ancak bu ileride tekrar gelmeyeceği anlamına gelmiyor ancak yakın bir zamanda gelecek gibi de gözükmüyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here