Anasayfa Haberler Apple Açıkladı: iOS 12 Kullanım Oranı %50’ye Ulaştı

Apple Açıkladı: iOS 12 Kullanım Oranı %50’ye Ulaştı

0

Geçtiğimiz hafta bir analiz firması iOS 12‘nin kullanım oranını açıklamış ve iOS 12’nin uyumlu Apple cihazlarının %47,54’ünde kullanıldığını paylaşmıştı. Şimdiyse Apple’ın resmi internet sitesinde iOS 12’nin kullanım oranının %50’ye ulaştığı açıklandı.

Özellikle performans iyileştirmelerine odaklanan iOS 12’nin, uyumlu Apple cihazlarındaki kullanım oranı %50‘ye ulaştı. Ayrıca paylaşılan raporda son 4 yılda üretilen cihazlarda iOS 12’nin kullanım oranının ise %53 olduğu belirtildi. iOS 11 halen %39’lık bir kullanım oranına sahipken daha önceki iOS versiyonlarının kullanım oranı ise %11’e geriledi.

iOS 12’nin kullanım oranı, 2016 yılında sunulan iOS 10’un büyüme oranıyla aynı şekilde yükseliyor. Zira iOS 10’da o dönemde %54’lük bir kullanım oranı elde etmişti.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemleri kullanıcılar tarafından kolay benimseniyor ve kullanıcılar güncellemeyi tercih ediyorlar. Tabi bunda işletim sisteminin markaya ait olması da bu süreci hızlandırıyor. Android tarafında ise yeni işletim sisteminin kullanılabilmesi uzun bir süre gerektiriyor.

iOS 12’nin eski cihazlardaki performans iyileştirmeleri göz önünde bulundurulduğunda, iOS 12’nin iOS 11’den daha başarılı olması şaşırtıcı değil. iPhone 6 Plus’ta, uygulamalar artık %40 daha hızlı açılıyor ve klavye %50 daha hızlı görünüyor. Fotoğraf makinesini kilit ekranından açmaksa %70 daha hızlı gerçekleşiyor.

Sizin iOS 12 hakkındaki görüşleriniz neler?

Kaynak

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz