Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Android’de Ekran Videosu Çekme Rootsuz

Android’de Ekran Videosu Çekme Rootsuz

0

Bu yazımızda android telefon ve tabletlere root yapmadan nasıl ekran videosu çekilir anlatacağız. Android cihazlar için geliştirilmiş olan Mobizen uygulaması rootsuz cihazlarınızla ekran videosu çekmemizi sağlıyor. Mobizen android 4.0 ve üstü cihazlarda yansıtma özelliği sağlarken android 4.2 ve üstü cihazlarda ekran videosu kaydı yapıyor. Ancak uygulamadan tam performans almak ve mikrofon sesini alabilmeniz için android 4.4 ve üstü kullanmanızı öneriyor. Yazımızın sonunda sizler için mobizen ile ekran videosu nasıl kaydedilir videosu bulunmaktadır. Ayrıca makalemizde mobizen kullanımı hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mobizen Nasıl Kullanılır

Mobizen ücretsiz ve ekran videosu çekme konusunda en çok tercih edilen işini başarıyla yapan bir uygulama. Mobizen uygulamasını Google Play üzerinden indirdikten sonra, cihazınızda tanımlı Google hesabınızla uygulamayı kullanabilir veya Google+ ve Facebook hesabınızı tanımlayabilirsiniz.

Mobizen uygulamasının ayarlar bölümde video kayıt seçeneklerinizi düzenleyebilirsiniz.

mobizen

Kalite : Video görüntü kalitesini ayarlamaya yarar. 0.5Mbps ile 12.0MBps arasında değer verebilirsiniz. 2.5Mbps yeterlidir.

FPS: Video geçişlerinin akış hızıdır. Yüksek fps ile çekilen ekran videolarında sahneler arası geçişler daha akıcı olur. Özellikle oyun tanıtım videolarında 30 fps öneriyoruz.

Tutanak Ses: Ekran videosu çekerken aynı zamanda mikrofondan ses kaydı yapmanızı sağlar. Android 4.4 ve üstü cihazlarda çalışmaktadır.

Geriye Sayım : Mobizen uygulamasını çalıştırdıktan sonra geri sayım yapar ve ekran videosu çekmeye başlar. 3 saniye idealdir.

Hareket Kayıt: Bu özelliği aktif ederseniz ekran dokunuşlarınız gözükür. Oyun videolarında bu özelliği pasif edebilirsiniz. Ancak uygulama tanıtımlarında daha anlaşılır videolar çekmenizi sağlar.

Görüntü Filigram: Görüntü performansını artırmaya yarar.

Ekran zamanı: Ekran videosu çekerken geçen sürenin gösterilmesini sağlar. Bu özelliği kapatabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın