Telefonunuzda bir video çektiniz ama video istediğiniz gibi yatayda veya dikeyde değilse dert etmeyin. Çünkü hem android hem de iPhone’da video döndürme işlemi sandığınızdan daha kolay. Android ve iOS kullanan telefon ve tabletlerde video döndürme işini en kolay yapabileceğiniz uygulama Google Fotoğraflar uygulamasıdır.

Google Fotoğraflar uygulaması hemen tüm android telefonlara yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca Google Fotoğraf uygulamasının iOS versiyonu da vardır. Yani iPhone veya iPad’de de Google Fotoğraflar uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Şimdi Google Fotoğraflar uygulaması yardımıyla nasıl video döndürülür anlatalım.

Video Döndürme – Android ve iPhone

  • Google Fotoğraflar uygulamasını açın.
  • Albümler sekmesine dokunun.
  • Ekranın üst tarafında bulunan Videolar seçeneğini seçin.
  • Döndürmek istediğiniz videoyu seçin.
  • Video açılınca videoyu durdurun ve açılan ekranda düzenleme simgesine dokunun.
  • Düzenleme ekranında sağ alt köşede bulunan DÖNDÜR butonuna dokunarak videoyu 90 derecelik açılarla döndürebilirsiniz. Her dokunuşunuzda video 90 derece dönmektedir. İstediğiniz açıya gelinceye kadar döndürme işlemini yapın ve son olarak ekranın sağ üst köşesinde yer alan KAYDET seçeneğine dokunarak döndürdüğünüz videoyu kaydedin.

video dondurme google fotograflar

Google Fotoğraflar, bulut depolama alanı sunan Google’ın ücretsiz bir uygulamasıdır. Yedekleme işlemi varsayılan olarak wifi bağlantısı sağlandığında yapılmaktadır. Tabi uygulama ayarlarından seçenekleri değiştirebilirsiniz. Google Fotoğraflar uygulamasının detaylı kullanımı için Google Fotoğraflar Nedir Nasıl Kullanılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

Android için Google Fotoğraflar indir

iOS için Google Fotoğraflar indir

Paylaş

Leave A Reply