Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Android Telefonu Virüsden Koruma Yolları

Android Telefonu Virüsden Koruma Yolları

0

Android telefonlarda en önemli şeylerden biri de telefonun güvenliğidir. Bu yazımızda öncelikle android telefonu virüslerden koruma yollarını anlatacağız. Daha sonra ise telefonunuzu yormayacak stabil çalışan ve güçlü virüs koruması sağlayan uygulamalara değineceğiz.

Android telefonunuzu virüslerden korumanın en etkili ve öncelikli adımı Ayarlar>Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar sekmesini pasif hale getirin. Bilinmeyen Kaynakları pasif hale getirerek Google Play dışındaki kaynaklardan telefonunuza apk indirme işlemini engellemiş olursunuz.

Diğer dikkat edeceğiniz konu ise birçok sitede bulunan yönlendirmelere dikkat etmeniz. Popup, Splash veya yönlendirme reklam denilen bu reklam türleri ile telefonunuz başka sitelere yönlendirilir ve otomatik olarak bazı programlar telefonunuza indirilebilir. Bu tür sitelere girmemenizi, girdiğiniz takdirde hemen çıkmanızı öneriyoruz.

Android telefonunuzu virüs ve benzeri zararlı içeriklerden korumanın diğer yolu ise antivirüs uygulaması kullanmanızdır. Gerçi Bilinmeyen Kaynakları pasif hale getirmek telefonunuzu büyük ölçüde koruyacaktır. Ancak yinede bir antivirüs uygulaması kullanmak istiyorsanız işte size en başarılı android antivirüs uygulamaları.

CM Security

CM Security, Av-Test tarafından 1 numaralı antivirüs programı seçilmiş başarılı bir uygulamadır. CM Security başarılı bir antivirüs uygulaması olmasının yanı sıra iyi bir uygulama kilitleme programıdır. İstediğiniz uygulamaları şifreleyerek istemediğiniz kişilerin erişimini engelleyebilirsiniz. Whatsapp gibi uygulamalarınızı kilitleyebilirsiniz. CM Security, şifrelemiş olduğunuz uygulamayı açmaya çalışan kişi 2 kere yanlış şifre girerse onun fotoğrafını çekiyor ve böylece uygulamanıza izinsiz girmek isteyen kişiyi öğrenebiliyorsunuz.

CM Security indirmek için TIKLAYIN.

 

360 Security

360 Security, 100 milyondan fazla indirilme sayısına sahip başarılı bir antivirüs uygulamasıdır. Uygulamanın antivirüs özelliğinin dışında performans arttırma, temizleme ve batarya yönetimi gibi özellikleri de bulunuyor. 360 Security uygulaması ile android telefonunuzun yavaş çalışmasına sebep olan gereksiz şeyleri bulur bunları durdurur ve temizler.

360 Security indirmek için TIKLAYIN.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın