Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Android Telefondaki Gereksiz Dosyaları Temizleme Uygulaması

Android Telefondaki Gereksiz Dosyaları Temizleme Uygulaması

0

Android telefonumuz içinde zamanla gereksiz dosyalar birikir ve bu telefonumuzun yavaşlamasına sebep olur.

Yüklediğimiz oyunlar, uygulamalar telefonumuza bazı çerez dosyalar yüklerler. Bunların dışında sistem ön belleğinde zamanla gereksiz dosyalar birikir. Telefonumuza indirdiğimiz apk dosyalarını kurduktan sonra bunları temizlememiş olabiliriz. Tarayıcı ön belleğinde çeşitli veriler telefonumuzda gereksiz yerler kaplayabilir. Bu listeyi daha fazla uzatabiliriz. Bazen bu dosyalar o kadar çoğalır ki 1 GB diskimiz sadece bu gereksiz dosyalarla dolar.

Clean Master
Clean Master

Android cihazlar için geliştirilen Clean Master uygulaması kullanımı oldukça kolay ve iyi sonuçlar veren bir gereksiz dosya temizleme uygulamasıdır. Uygulamayı Google Marketten indirip çalıştırdığımız zaman telefonumuzu otomatik olarak tarar ve gereksiz dosyaları tespit eder. Bu gereksiz dosyaları silmeden önce size gösterir. Sizin için önemli olan uygulamaların ön belleğini silmek istemiyorsanız ilgili uygulamayı listeden çıkarabilirsiniz. “Çöpü Temizle” derseniz gereksiz dosyalar silinir.

clean_master

Clean Master uygulaması gereksiz dosyaları temizlediği gibi aynı zamanda telefon hızlandırma özelliğini de size sunuyor. Özellikle oyun hızlandırma seçeneği gayet başarılı. Oyunlar için otomatik olarak ayrı bir klasör oluşturuyor. Oyunları bu klasörden açtığınız zaman oyun başlamadan önce gereksiz olan uygulamaları sonlandırıyor ve oyunu daha hızlı oynamanızı sağlıyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Clean Master uygulamasını indirebilirsiniz.

google-play_android

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın