Android şuan en popüler mobil işletim sistemidir. Bunun en büyük nedeni sunmuş olduğu kişiselleştirme seçenekleridir. Bunlardan biri de varsayılan uygulamaları değiştirme yeteneğidir. Gelin şimdi Android telefonda varsayılan web tarayıcı nasıl değiştirilir resimli olarak anlatalım.

Kullandığınız android telefonun markasına bağlı olarak telefonunuza internet tarayıcı (browser) yüklü olarak gelir. Tarayıcı, internete erişmenizi sağlayan ve dokunduğunuzda bağlantıları görüntüleyen uygulamadır. Birçok kişi Google Play Store’yi kullanarak telefonlarına onlarca uygulama ve web tarayıcı yüklerler. Zaman içerisinde alıştığınız ve sık kullandığınız web tarayıcıya şifrelerinizi kaydeder, sık kullanılan sitelerinizi eklerseniz. Ayrıca instagram gibi uygulamalarda veya whatsapp’dan gelen linklere tıkladığınızda ilgili web sitesi varsayılan olarak ayarladığınız tarayıcıda açılır. Varsayılan tarayıcı bazen yanlışlıkla değiştirilebilmektedir. Gelin şimdi telefonda varsayılan tarayıcı değiştirme nasıl yapılır adım adım anlatalım.

Android’de Varsayılan Web Tarayıcısını Değiştirme

  • Telefonunuza Ayarlar uygulamasını açın.
  • Uygulamalar veya Uygulama Yönetimi seçeneğini seçin.
  • Varsayılan uygulamaları seç seçeneğini seçin.
  • Tarayıcı Uygulaması seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda telefonunuzda yüklü olan tarayıcıları göreceksiniz. Varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz tarayıcıyı seçin.

android varsayilan tarayici degistirme

Biz varsayılan tarayıcıyı değiştirme işlemini Samsung marka bir telefonda yaptık. Ancak diğer telefon markalarında – Xiaomi, Oppo, Huawei, Honor, Google Pixel, Nokia, LG, Sony gibi android telefonlarda da aynı veya benzer şekilde bu işlemi yapabilirsiniz.

Paylaş.

Bir yorum yap...