Anasayfa Haberler Android Sürümlerinin Kullanım Oranları Açıklandı (Temmuz 2017)

Android Sürümlerinin Kullanım Oranları Açıklandı (Temmuz 2017)

0

Android işletim sisteminin farklı versiyonlarının kullanım oranları açıklandı. Temmuz ayı itibariyle Android Nougat’ın kullanım oranı artsa da Android Marshmallow liderliğini sürdürüyor.

Temmuz ayı itibariyle Android sürümlerinin kullanım oranları açıklandı. Android’in yeni sürümü Android O resmi olarak açıklanmadan Android Nougat nihayet %10 kullanım oranına ulaştı. Android 7.0 ve Android 7.1’in toplam android kullanımına oranı %11.5’e yükseldi. Mayıs ayında %9.5 olan Nougat dağılımı %2’lik bir artış gösterdi ve bu artışın daha da yükselmesi bekleniyor.

2015 yılında kullanıma sunulan Android Marshmallow işletim sistemi ise şuan en fazla kullanılan Android sürümü olma özelliğini taşıyor. Android Marshmallow’un kullanım oranı ise %31.8. Geçtiğimiz ayın istatistiğine göre Android Marshmallow’un kullanım oranı %0.6’lık bir artış gösterdi. Bu veriler Android Marshmallow’un gelecek günlerde daha fazla artış göstereceğini gösteriyor.

Android’in bir önceki sürümü Lollipop ise %30.1 ile en fazla kullanılan 2. android sürümü olarak yerini koruyor.

Aşağıdaki grafiklerde Android sürümlerinin son 3 aya ait dağılımlarını görebilirsiniz.

Android Kullanım Oranları – Mayıs 2017

Android Kullanım Oranları – Haziran 2017

Android Kullanım Oranları – Temmuz 2017


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz