Anasayfa Haberler Android Sürümlerinin Kullanım Oranı Açıklandı

Android Sürümlerinin Kullanım Oranı Açıklandı

0

Google, resmi geliştirici sayfası üzerinden android sürümlerinin güncel kullanım oranlarını paylaştı. Paylaşılan verilerden de anlaşılacağı gibi Android’in yeni sürümlerinin yayılma süresi çok uzun. iOS’la karşılaştırıldığında Android’in yeni sürümünün cihazlara dağıtılması çok uzun sürüyor.

Paylaşılan analiz tablosunda görüldüğü üzere en fazla kullanım oranına sahip android sürümü %33.3 ile Lollipop. Android Lollipop’u %29.6 ile Marshmallow takip ediyor. Android Kitkat’ın kullanım oranı ise %22.6 ile 3. sırada.

Android’in şuanki en son sürümü olan Nougat’ın kullanım oranı ise %0.7 olarak kalmış durumda. Bu da Google’ın yeni işletim sistemlerinin cihazlara ulaşmasının oldukça uzun zaman aldığını gösteriyor.

Android’in diğer eski sürümleri Jelly Bean %11.6, Ice Cream Sandwich %1.1, Gingerbread ise %1’lik kullanım oranlarına sahip.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz