Ana sayfa Haberler Android P’nin Adı Pistachio (Antep Fıstığı) Olabilir

Android P’nin Adı Pistachio (Antep Fıstığı) Olabilir

0

Google, yeni android işletim sistemi sürümünü çıkarana kadar ismini her zaman gizli tutmayı sever. Google’ın bir sonraki Android sürümü olan Android P’nin adının ne olacağı da henüz açıklanmadı. Ancak bugün ortaya çıkan yeni bir belge yeni Android sürümün adının Android Pistachio olabileceğini ortaya koydu.

Google gelecek ay tüm uyumlu cihazlar için Android P’yi kullanıma sunabilir. Google yeni işletim sistemini kullanıma sunana kadar ismini kesin olarak bilemeyeceğiz. Ancak bugün Polonya’dan gelen yeni bir rapor Android P’nin adını bizlere erken haber etmiş olabilir. Huawei, P9 Lite mini’nin Android 8.0 Oreo’ya güncellenip güncellenmeyeceğini öğrenmek isteyen bir müşteri ile yaptığı konuşma sırasında Android P’nin pazar adını yanlışlıkla ortaya koydu.

Huawei ile müşteri arasındaki konuşma, akıllı telefonun 2018’de alacağı güncellemeler hakkında bilgi içeriyor ve Çin’li cep telefonu üreticisi Android Pistachio‘yu Android P olarak adlandırıyor.

Google’ın Android P’ye, Pistachio adını verip vermeyeceğini güncelleme geldiğinde öğreneceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here