Ana sayfa Haberler Android Oreo’nun Kullanım Oranı %0.7’ye Ulaştı !

Android Oreo’nun Kullanım Oranı %0.7’ye Ulaştı !

0

Google her ayın başında yaptığı gibi Android Dağılımlarını resmi websitesi üzerinden paylaşmaya devam ediyor. Google bu verileri Google Play Store’ye giriş yapan cihazlara göre topluyor. Elde edilen son verilere göre toplam android cihazların %0.5’i Oreo 8.0, %0.2’si ise Oreo 8.1 kullanıyor.

Google’ın paylaştığı son verilere göre Android’in en yeni sürümü olan Android Oreo’nun kullanım oranı %0.7’ye ulaştı. Bu verilerden görüldüğü gibi yeni android sürümleri maalesef çok geç dağıtılıyor ve sadece belirli cihazlarla sınırlı kalıyor.

Paylaşılan grafikte görüleceği üzere diğer android sürümlerinin kullanım oranları ise şu şekilde: Android Nougat %26.3, Android Marshmallow %28.6, Android Lollipop 25.1,  Android Kitkat %12.8, Android JellyBean %5.6, Ice Cream Sandwich %0.5, Ginderbread %0.4.

Grafikte gördüğünüz gibi maalesef androidin en yeni sürümünün kullanım oranı neredeyse en eski sürümle aynı. Birkaç ay içinde Oreo’nun kullanım oranının artmasını bekliyoruz. Zira yeni çıkacak olan telefonlar Oreo ile kutusundan çıkacak.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here