Anasayfa Haberler Android Oreo 8.1 (Oreo GO) Resmiyet Kazandı. İşte Tüm Yeni Özellikler

Android Oreo 8.1 (Oreo GO) Resmiyet Kazandı. İşte Tüm Yeni Özellikler

0

Google az önce kendi resmi blogu üzerinden Android Oreo 8.1’i (Android Oreo Go) duyurdu. Yarından itibaren Pixel ve Nexus cihazlara gönderilecek olan güncelleme gelecek aydan itibaren de diğer android cihazlara gönderilmeye başlanacak.

Daha önce hakkında söylentiler çıkan Android Go Edition, Android Oreo 8.1 versiyonu ile geliyor. Android Oreo 8.1’in asıl amacı giriş ve orta segmentte yer alan android cihazların daha az veri kullanarak daha performanslı çalışmasını sağlamak.

Android Oreo Go Edition 3 temel yeniliğe sahip.

  • İşletim Sistemi: Android Oreo Go daha yüksek performans, daha az depolama alanı kullanımı ve daha yüksek güvenlik sunuyor.

Google, Android Oreo Go’nun %15 daha hızlı olduğunun altını çiziyor. Ayrıca hem işletim sisteminde yapılan optimizasyonlar hem de kurulu olarak gelen Google uygulamalarında yapılan değişiklikler sayesinde %50 daha az yer kaplandığını belirtiyor.

  • Google Uygulamaları: Düşük kapasiteli cihazlara sahip kullanıcılar için Google uygulamaları yeniden optimize edildi ve Go versiyonları kullanıcılara sunuldu. Böylece daha az veri ile daha hızlı bir deneyim sağlandı.

Android Oreo (Go Edition) cihazlarında önceden kurulu gelen ve optimize edilen uygulamalar şunlardır: Google Go, Google Asistan Go, YouTube Go, Google Haritalar Go, Gmail Go, Google Görüntülü Reklam Ağı, Google Play, Chrome ve Google’ın yeni Files Go.

  • Google Play Store: Android Oreo Go kullanıcıları için Google Play Store yeniden tasarlandı. Dilediğiniz uygulamayı indirebilmenizin yanı sıra uygulama sizin için en iyi sonucu almanızı sağlayacak uygulamaları sizlere gösterecek.

Android Oreo Go yarından itibaren Pixel ve Nexus cihazlar için indirebilir olacak. Google gelecek aylarda diğer android cihazlarında Oreo Go güncellemesini alabileceğini belirtiyor.

Kaynak


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz