Anasayfa Haberler Android Nougat İsmi Resmiyet Kazandı

Android Nougat İsmi Resmiyet Kazandı

0

Android’in merakla beklenen yeni işletim sistemi Android N’in ismi Android Nougat olarak duyuruldu. Android’in yeni versiyonu için Google tüm dünyadan fikir almış ve anketler yapmıştı. Anket sonuçlarından sonra Google resmi olarak yeni ismini Nougat olarak açıkladı.

Android işletim sistemi versiyonlarına sürekli tatlı isimleri veren Google bu seferde geleneği bozmadı ve bir tatlı türü olan Nougat ismini kullandı. Nougat bizim helvaya benzeyen fındık parçalarının bulunduğu, şeker, bal, kakao, vanilya gibi çeşitleri olan Koz Helvasıdır.

Android N için birçok kişi Nutella isminin gelmesini bekliyordu ancak özel bir firmaya ait olan bu isim için sanırız ki reklam anlaşması yapılamadı.

Diğer yandan yapılan ankete Türkiye’den de Namık ismi önerilmişti ancak olmadı.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz