Ana sayfa Haberler Android İçin Yeni Chrome Daha Hızlı ve Daha Az Bellek Tüketimi Sağlıyor

Android İçin Yeni Chrome Daha Hızlı ve Daha Az Bellek Tüketimi Sağlıyor

0

Google, geçtiğimiz günlerde Chrome internet tarayıcısını güncellemiş ve yeni Chrome’yi Mac, Windows ve Linux için kullanıma sunmuştu. Ancak Android tarafını es geçmişti. Şimdi Google tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki hafta Android kullanıcıları içinde yeni Chrome 59 kullanıma sunulacak.

Google bugün Android için Chrome 59’un kullanıma sunulduğunu açıkladı. Chrome 59 adı verilen Google’ın internet tarayıcısı kullanıcılarına daha hızlı bir internet sunarken daha az bellek kullanımı vaad ediyor.

Google’ın resmi internet sayfasında Chrome 59 hakkında çok detaylı bilgiler yer almasa da, internet tarayıcısı üzerinde birçok iyileştirme çalışması yapılmış durumda. Yeni tarayıcı %10 ile %20 arasında daha hızlı sayfa açılma hızı sunuyor. Bununla birlikte güncellenen JavaScript motoru sayesinde uygulama daha az bellek kullanımı yapıyor.

Ayrıca güncelleme, animasyonlu PNG’ler için tam destek sağlıyor.

Chrome 59 zaten piyasaya sürülmesine rağmen yeni sürümün önümüzdeki hafta Google Play’de indirilmeye sunulacağı belirtiliyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here