Ana sayfa Haberler Android 10, 3 Eylül’de Google Pixel’e Gelebilir

Android 10, 3 Eylül’de Google Pixel’e Gelebilir

0

Geçtiğimiz ay radikal bir karar alan Google, bundan sonraki Android sürümlerinde tatlı ismi kullanılmayacağı ve bir sonraki Android sürümünün adının Android 10 olacağını duyurmuştu. Bunun üzerine yeni sürümün ne zaman kullanıma sunulacağı sorulmaya başlandı. Yeni gelen bilgilere göre Android 10, 3 Eylül‘de Piksel telefonlara gelebilir.

PhoneArena sitesinde, Google temsilcileriyle yapılan iki farklı görüşme paylaşıldı. Ve şaşırtıcı bir şekilde iki Google temsilcisi de, Android 10’un 3 Eylül tarihinde Google Pixel modellerine sunulmuş olacağını belirtti.

Geçmişte müşteri destek temsilcileri kötü bilgilere sahipti, ancak burada işler Google’ın normal modus operandi ile uyumlu görünüyor. Şirket, ABD’de bir tatil olmadığı sürece bizi her ayın ilk Pazartesi günü yeni güvenlik yamaları yayınlamaya alıştırdı. Pazartesi günün tatile geldiği aylarda ise sürüm ertesi gün gelir. Gelecek ayın ilk Pazartesi günü 2 Eylül, fakat o gün ABD’de İşçi Bayramı. Bu nedenle, 3 Eylül’de bir lansman gerçekten çok muhtemel.

Android 10 güncellemesinin ne zaman geleceği henüz resmi olarak açıklanmadı ancak Google 3a, 3a XL ve diğer tüm Piksel modellerinin güncellemeyi almasını bekleyebilirsiniz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here