Ana sayfa Nasıl Yapılır Mobil Format AirPods Resetleme Nasıl Yapılır? (Fabrika Ayarlarına Sıfırlama)

AirPods Resetleme Nasıl Yapılır? (Fabrika Ayarlarına Sıfırlama)

0

AirPods ve AirPods 2, pazardaki en iyi kablosuz kulaklıkların başında gelmektedir. Ancak diğer teknoloji ürünlerinde olduğu gibi Airpods ve AirPods 2’de de bazen sorunlar yaşanabilmektedir. AirPods ve AirPods 2’de yaşanan yaygın sorunların çözümü için resetleme işlemini yapabilirsiniz.

AirPods ve AirPods 2’de yaşanılan, eşleştirme problemi, bilgisayar bağlantısı sorunu, aralıklı çağrı kesintileri, ses gelip gitmesi ve kısa pil ömrü gibi sorunların çözümü için Airpods’u fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Kutusundan yeni çıkan bir Airpods yaklaşık 5 saat, AirPods 2 ise yaklaşık 7 saatlik bir kullanım sunar. Zaman içinde kötüleşen pil ile bu kullanım süresinde düşüş yaşanır. AirPods’u fabrika ayarlarına döndürmek, ciddi anlamda size daha uzun süre kullanım sunacaktır. Ayrıca yaşadığınız bir çok sorunun çözümü için AirPods’u resetleyebilirsiniz.

AirPods ve AirPods 2 Resetmele Nasıl Yapılır?

  • AirPods’ları şarj kutusuna yerleştirin ve kutunun kapağını kapatın.
  • Turuncu LED yanıp sönene kadar kutunun arkasındaki yapılandırma düğmesine yaklaşık 15 saniye basılı tutun.
  • AirPods resetleme işlemi tamamlandı.

Eğer iPhone kullanıyorsanız AirPods kutu kapağını açtığınız anda iPhone, AirPods’u görecek ve bağlantı ekranı açılacaktır.

AirPods’u sıfırladıktan sonra, diğer cihazlarla kullanabilmek için tekrardan bağlantı kurmanız gerekmektedir. AirPods veya AirPods 2’yi iPhone ile kullanıyorsanız, iCloud bu noktada diğer cihazlarla bağlantıyı senkronize eder. Başka bir cihaz kullanıyorsanız, diğer Bluetooth cihazlarla yaptığınız gibi manuel olarak eşleştirme yapmanız gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın