Ana sayfa Haberler 5 Arka Kameraya Sahip Nokia 9’un Render Görüntüleri ve 360 Videosu Paylaşıldı

5 Arka Kameraya Sahip Nokia 9’un Render Görüntüleri ve 360 Videosu Paylaşıldı

0

2018’in başında akıllı telefonlar çift arka kameraya sahipken bugün 4 arka kameraya sahip Galaxy A9 bulunuyor. Bunu bir adım öteye taşımayı amaçlayan HDM Global, Nokia 9‘un arka tarafına 5 kamera yerleştirmiş. Sağlam sızıntılarıyla bilinen OnLeaks ve 91Mobiles tarafından Nokia 9’un render görüntüleri ve 360 derece videosu paylaşıldı.

OnLeaks ve 91Mobiles’ın paylaştığı görsellerle birlikte telefonun tüm tasarım detayları da ortaya çıkmış oldu. Nokia 9’un arka tarafında 5 adet kamera ve 1 adet flaş olduğu görülüyor. Kameraların arasında yine Zeiss imzası yer alıyor. Arka tarafta bir parmak izi okuma sensörü bulunmuyor yani bizi ekrana gömülü bir parmak izi bekliyor olabilir. Ön tarafta ise tek kamera yer alıyor ve ekranda çentik bulunmuyor. Telefonun arka kısmı kablosuz şarjı desteklemek için cam yapıda.

5.9 inç boyunda ve 18:9 boy/en oranına sahip olan ekranın QHD çözünürlük sunması bekleniyor. Nokia 9, 8 Sirocco‘nun tasarım özellikleriyle benzerlik gösteriyor diyebiliriz. Cihazda 3.5mm jak girişi yok bunun yerine USB Type-C bağlantı noktası kullanılıyor. 155 x 75 x 7.9 mm boyutlarında olan telefonun Nokia 8 Sirocco gibi IP67 sertifikasına sahip olması bekleniyor.

Nokia 9’un ayrıca Snapdragon 845 chipset, 8 GB RAM, 128 GB dahili depolama alanı ve  4,150 mAh batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here