Ana sayfa Haberler 3D Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip İlk Android Telefon Xiaomi Mi 7 Olabilir

3D Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip İlk Android Telefon Xiaomi Mi 7 Olabilir

0

Bugün yayınlanan bir rapora göre 3D yüz algılama teknolojine sahip ilk Android akıllı telefon Xiaomi Mi 7 olabilir. Raporda iPhone X’de kullanılan yüz tanıma sistemine benzer bir teknolojinin android cihazlar için geliştirildiği ancak bazı sorunlarından dolayı bunun yılın 3. çeyreğinde gelebileceği belirtiliyor.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre 3D yüz tanıma teknolojisine sahip ilk android telefon 2018’in 3. çeyreğinde gelecek. Raporda, 3D algılama modüllerinin tedarikçisinin gerekli yazılım ve donanımı bir araya getirdiğinde bazı sorunlarla karşılaştığı ve bu nedenle de teknolojinin biraz geciktiği belirtiliyor.

En çok tercih edilen 3D algılama modülü Qualcomm, Himax Technologies ve Truly Opto-electronics tarafından yürütülen ortak girişim tarafından yapılmıştır. Bu geliştirilen sistem şuan en son teknoloji chipset olan Snapdragon 845 ile çalışmaktadır. Ve diğer chipsetleri maalesef desteklememektedir. Samsung ve Huawei yeni amiral gemilerini kendi chipsetleri olan Exynos ve Kirin ile çıkardıkları için bu sistemi kullanamadılar. Rapora göre Samsung 2019’dan önce bu teknolojiyi kullanmayacak.

Snapdragon 845 chipsetiyle tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 7 ise 3D yüz algılama sistemini kullanan ilk android telefon olarak bekleniyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here