NFT ve metaverse ekosistemi, gün geçtikçe harika projelere sahne olmaya devam ediyor. Kripto para teknolojisiyle doğan merkeziyetsiz oyun dünyasında 2023 yılında da önemli projeler doğdu. Peki 2023’ün öne çıkan en iyi NFT oyunları hangileri?

Bitcoin yatırımı düşünenler, BTC fiyatı ekranından son fiyatları takip ederken, Bitcoin nasıl alınır sorusunun yanıtını BTCUSDT alım sayfasında, en düşük komisyonla buluyor. Ancak yatırımla eğlenceyi bir araya getiren gameFi oyunlarına ilgi hayli yüksek. Son birkaç yıla damgasını vuran NFT oyunlarında, bizi bu yıl neler bekliyor bakalım.

Lucky Block

Kripto para piyasasının popüler NFT oyunları içinde yer alan Lucky Block oyunu bir jackpot konseptine sahip. Aynı zamanda kendi mobil uygulaması olan oyun, Binance Smart Chain ağında geliştirildi. Merkeziyetsiz yapısı nedeniyle oyundaki jackpot ödülleri şeffaf şekilde dağılıyor. Sloganı, herkesin kazandığı oyun olan proje birkaç yıldır popüler olsa da 2023’te trend olarak zirveye çıktı. Jackpot ödülleri 10 bin doları aşan oyun, birçok yatırımcının ilgisini çekiyor.

Metacade

Metaverse tutkunlarının ilgisini çekecek diğer bir NFT tabanlı oyun da Metacade. Oyna kazan temasına sahip olan Metacade, DAO katkısında bulunan oyunculara hediye token veriyor. Platform bünyesinde farklı oyun ve turnuvaları barındırıyor bu nedenle başlı başına bir oyun olarak kabul etmemek gerekiyor.

Calvaria

RIA simgesiyle borsalarda işlem gören Calvaria, popüler olmayı başaran oyunlardan. 2023’ün popüler metaverse oyunlarından olması beklenen proje,  borsa ve kripto takası için farklı token yapısına sahiptir. Oyunda Calvaria adlı bir evrene giriş yapacaksınız, farklı hayali karakterler var. Görsel tasarım ve konsept, Yüzüklerin Efendisi serisini andırıyor. NFT oyununda stake havuzları, turnuva kazançları ve birçok olanak mevcut.

Silks

Kaliteli NFT oyunları içinde yer alan Silks, 2023’te ses getirecek en iyi NFT oyunlarından bir diğeri. At yarışı konseotli oyun, metaverse evreninde eşsiz bir ortam yarattı. Detaylı içeriğiyle oyuncuların ilgisini çeken oyunda atların cinsi, kayıtları ve gelişimlerine dair birçok bilgiye erişeceksiniz. STT simgesiyle işlem gören Silks token, metaverse’den gerçek dünyaya da taşınıyor. Böylece NFT token’i üzerinden para kazanma şansınız da olacak.

Tamadoge

Play to earn oyunları içinde yer alan Tamadoge, bu yıl piyasaları sarsacak NFT oyunları içinde yer alıyor. NFT ve metaverse dünyasına entegre olan dogecoin temalı oyun, oynadıkça kazandırıyor. Projenin popüler borsalarda listelenmiş olması yatırımcılar için önemli avantajdır. Oyunun tokenomics yapısına bakarsanız, yüzde 30’luk token 2033 yılına kadarki mint işlemleri için ayrıldı. Oyunda yer alan NFT kartlarında, 8bit konseptli doge köpekleri yer alıyor. Oyunun konsepti, evcil hayvanlara bakmak ve onları geliştirmek. Evcil hayvanına iyi bakan oyuncular, ödül havuzunda yüksek payı alma hakkına kavuşuyor. NFT koleksiyonu, popüler market yeri Opensea’da bulunuyor.

The Sandbox

P2E NFT oyunları alanında, oyunculara metaverse içinde kendi dünyalarını oluşturma fırsatı veren The Sandbox, 2023’e damgasını vuracak oyunlardan biri. Oyuncular The Sandbox evreninde kendilerine özel alanlar inşa ediyor. Decentraland benzeri konsept sunan NFT araziler, bu oyunda da yer alıyor. Yani The Sandbox arazilerinin NFT’lerini satın alabilirsiniz. Arazilerin değeri arttığında satabilir, para kazanabilirsiniz. Oyunun yerel token’i olan SAND’in birçok borsada listelenmiş olması, oyuncuların diğer bir avantajıdır.

Space Misfits

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan başarılı NFT oyunu Space Misfits, P2E konseptini uzaya taşıyor ve bambaşka bir ortam yaratıyor. Savaş aksiyon temalı NFT oyunu özel metaverse üzerinde inşa edildi. Savaş uçaklarını geliştirmek için oyuncuların çaba gösterdiği NFT konseptli oyunda, yeni bölgeler keşfedeceksiniz. Oyunun yerel token’i BITS simgesine sahip. ERC-20 tabanlı token ile oyunda yer alan marketi kullanabilir, alım satım işlemleri yapabilirsiniz.

Axie Infinity

2023’te geliştirilmemiş olmasına karşın yıllardır NFT ve metaverse ekosisteminin en başarılı oyunları içinde yer alan Axie Infinity listede olmayı hak ediyor. Başarılı NFT oyununda gerçek zamanlı olarak, Axie adı verilen yaratıklarla savaş deneyimi yaşayayacaksınız. Bilmeyenler için, Axie Infinity NFT oyunu tasarım konsepti pokemon’u andırıyor. Bundan dolayı nostalji yaşamak isteyen ve NFT oyunlarıyla gelir elde etmeyi düşünen birçok kişi metaverse’e dahil oldu. Oyunda NFT formatlı oyun içi öğeleri ve Axie adlı yaratıkları kullanacaksınız. Aynı zamanda oyunun kendisine ait SLP adlı tokeni bulunuyor. Token birçok borsada listelenmiş durumda. Oyna kazan temasının popüler oyunu Axie Infinity, 2023’te de popülerliğini koruyacak.

Battle Infinity

2023’ün en iyi NFT oyunları içinde yer alması beklenen Battle Infinity, başarılı bir P2P yapımı oldu. NFT ve metaverse ekosistemini harika bir şekilde entegre eden proje, yüksek para kazanma şansı sunuyor. Metaverse’de yer alan oyun itemlerinin alım satım işlemi pazaryerinde gerçekleşiyor. NFT oyununun yerel token’i IBAT ismiyle borsalarda işlem görüyor. Oyunda kullanıcılar kendi takımlarını oluşturuyor ve lige katılıyor. Pazaryerinde oyuncular NFT formatında alınıp satılıyor.

Paylaş

Yorumdan çık