Ana sayfa Haberler 2018’de 161 Yeni Emoji Geliyor

2018’de 161 Yeni Emoji Geliyor

0

Küçük resimlerle kendimizi ifade etmemizi sağlayan ve mesajların olmazsa olmazı haline gelen emojiler için beklenen güzel haber geldi. 2018 yılında telefonlara sunulacak olan 161 yeni emoji ortaya çıktı.

Unicode Consortium, 2018 yılında kullanılacak yeni emojileri duyurdu. Emoji 11.0 olarak adlandırılan yeni emoji paketi 161 adet emojiyi içeriyor. Aslında resim olarak bakıldığında 77 farklı emoji var ancak emojiler farklı varyasyonlara sahip.

2018’in Ağustos ve Eylül ayında telefonlara gelmesi beklenen yeni emojiler özellikle farklı varyasyonlarıyla dikkat çekiyor. Emojiler, cinsiyet, ten rengi ve saç şekli bakımından birçok farklı varyasyon sunuyor.

Yeni emojiler video da gördüğünüz gibi birçok yeni resmi getiriyor. Özellikle insan suratları çeşitleniyor. Beyaz saçlı suratlar, kıvırcık saçlı suratlar, kel ve kırmızı saçlı suratlar farklı ten rengi varyasyonlarıyla geliyor. Bununla birlikte süper kahramanlar, sıcak surat, soğuk surat, 4 kalpli gülen surat, şaşkın surat gibi birçok emoji olacak. Ayrıca yeni emoji paketi için de birçok hayvan ve nesne emojisi de yer alıyor.

Yeni emojilerin ilk etapta iOS cihazlara gelmesi bekleniyor. Ve büyük ihtimalle iOS 12 güncellemesiyle birlikte yeni emojiler kullanıma sunulacaktır.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here