Ana sayfa Haberler 2018’de 113 Milyar Uygulama İndirildi ve 76 Milyar Dolar Harcandı

2018’de 113 Milyar Uygulama İndirildi ve 76 Milyar Dolar Harcandı

0

App Annie firması 2018 yılına ait mobil uygulama ve oyun rakamlarını paylaştı. Paylaşılan rapora göre 2018 yılında 113 milyar mobil oyun ve uygulama indirildi. Google Play Store ve App Store verilerine göre iki platformda kullanıcılar toplam 76 Milyar Dolar harcadı.

App Annie firmasının paylaştığı analize göre 2017 yılına göre %10‘luk bir artışla toplam 113 milyar uygulama/oyun indirildi. 2017 yılına göre kullanıcılar %20 daha fazla para harcadı ve Google Play Store ve App Store’de kullanıcılar toplam 76 milyar dolar harcadı. Beklendiği gibi harcamaların büyük çoğunluğu oyunlarda gerçekleşti.

2018 yılında akıllı telefon kullanıcıları ortalama 3 saatlerini telefonlarındaki uygulamalar ile geçirdiler. Bu rakam 2017 yılına göre %10, 2016 yılına göre %20’lik bir artış olduğunu gösteriyor.

Paylaşılan rapora göre oyun dışı uygulamalarda en fazla indirilen uygulama Facebook Messenger oldu. Onu sırasıyla Facebook, Whatsapp, TikTok ve Instagram uygulamaları izledi. En fazla indirilen ilk beş oyun ise Helix Jump, Subway Surfers, PUBG Mobile, Free Fire ve Love Balls olarak sıralandı.

Hem Google Play Store hem de App Store verilerine göre en fazla gelir elde eden uygulama Netflix oldu. Netflix’i Tinder, Çin’li Tencent VideoIQIYI ve Pandora Music takip etti.

En fazla gelir elde eden oyunlar ise  Fate/Grand Order, Honour of Kings, Monster Strike, Candy Crush Saga ve Lineage M. oyunları oldu. Merak edenler için Pokemon Go 7. sırada yer aldı.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here