Ana sayfa Haberler 2018 Model iPhone X’ler Daha Büyük Batarya ile Gelecek

2018 Model iPhone X’ler Daha Büyük Batarya ile Gelecek

0

Apple, 2018’de satışa sunacağı yeni iPhone X modellerinde daha büyük kapasiteli batarya sunacak. Şirketin tedarikçisinden sızan bilgilere göre Apple bu yıl iki farklı iPhone X modeli piyasaya sunacak. Ve bu yeni modeller daha büyük pil kapasitesine sahip olacak.

ETNews’in paylaştığı haber göre bu yıl iPhone XI/Xs ve iPhone XI Plus adında iki yeni model gelecek. Tabi bu isimler şuan biraz simgesel. iPhone XI, iPhone X ile aynı boyutta olacak ancak Plus modeli 6.5 inç boyutunda olacak. iPhone XI modelinde 3000 mAh kapasiteli pil, iPhone XI Plus modelinde ise 3400 mAh kapasiteli pil bulunacak.

Apple geçtiğimiz yıl OLED ekranlar için LG ile anlaşmıştı. Bu yıl batarya konusunda da LG ile anlaşılacak ve yeni iPhone modellerinin pillerini LG üretecek. Geçtiğimiz yıl Apple iki farklı pil hücresine sahip L tipi batarya kullanmıştı. Bu yıl ise tek hücreli pil kullanılacak.

LG sadece iPhone bataryalarını üretmek için Çin’in Nanjing kentinde bir fabrika kurdu. Konuyu toparlayacak olursak 5.8 inçlik iPhone Xs modelinde 3000 mAh batarya, 6.46 inç iPhone XI Plus modelinde ise 3400 mAh batarya olması bekleniyor. Bununla birlikte iPhone 9 modelinde ise 2950 mAh kapasiteli bir bataryanın beklendiğini de belirtelim.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here