Ana sayfa Haberler 2018 Model iPhone, 4 GB RAM ile Görüntülendi

2018 Model iPhone, 4 GB RAM ile Görüntülendi

0

Apple’ın 2018 yılında 3 adet iPhone modelini tanıtması bekleniyor. Bu iPhone modellerinden en az birinin 4 GB RAM’e sahip olacağı Benchmark testinde ortaya çıktı. Benchmark testinde bu iPhone modelinin RAM kapasitesi ve Geekbench puanı ortaya çıkmış oldu.

Geçtiğimiz ay yapılan Geekbench benchmark testinde ortaya çıkan bilgiler 2018’de tanıtılacak bir iPhone modelinin özellikleri ortaya çıkarmış oldu. İlk olarak bu cihazda 4 GB RAM bulunacak. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan iPhone 8’de 2 GB RAM, iPhone 8 Plus ve iPhone X’de 3 GB RAM yer alıyordu. Birçok android modeli artık 8 RAM  ile gelirken iPhone modellerinin düşük RAM kapasitesiyle gelmesi çoğu kesim tarafından eleştiri almasına sebep oluyordu.

Yeni iPhone modellerinin kaçında 4 GB RAM bulunacağını henüz bilmiyoruz. Ancak 6.5 inç boyutunda ekrana sahip olacak iPhone Xs Plus’ın RAM’inin yüksek olması bekleniyor. iPhonelar, iOS işletim sistemi ve cihazların stabilize çalışmasından dolayı düşük RAM’ler ile yüksek performans sunuyorlar. Ancak iş çoklu uygulama çalıştırmaya geldiğinde Android cihazların gerisinde kalıyorlar. Yeni iPhone modellerinin RAM kapasitesi arttırılırsa bu sorun da ortadan kalkacaktır.

Değerlendirme testinde ayrıca iPhone modelinin çok çekirdekli performans skoru 10,912,  tek çekirdekli bir skoru ise 4,673 olduğunu görülüyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here