Ana sayfa Haberler 2018 iPhone Modelleri Daha Hızlı Kablosuz Şarj Edecek

2018 iPhone Modelleri Daha Hızlı Kablosuz Şarj Edecek

0

Yaz aylarının sonlarına geliyoruz ve yeni iPhone modellerinin tanıtımına 1 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bugün China Times (Çin Times), merakla beklenen yeni iPhone modellerinin daha hızlı kablosuz şarja sahip olacağı konusunda bilgiler paylaştı. 

2018’de lanse edilecek iPhone’lardan en az birinin, kablosuz olarak daha güçlü bir akım elde etmek için, FPC (esnek baskılı devre) yerine bakır bobin kullanacağı bilgisi geldi. Yapılan bu değişiklik ile daha hızlı kablosuz şarj hedefleniyor. Bir bobini kullanmanın dezavantajı daha fazla yer kaplamasıdır, ancak bu daha az ısı üremesini sağlar. Sonuç olarak şarj verimliliğini artırır.

Bu yeni teknoloji kullanılsa bile kablosuz şarj henüz kablolu şarj kadar hızlı bir şarj sunamayacak. Ancak kablosuz şarj özelliği, telefonunuzu masanın üzerine veya arabanızdaki şarj pedine yerleştirerek pratik şekilde cihazınızı şarj etme avantajı sunuyor.

Şuan üç büyük akıllı telefon üreticisi (Apple, LG ve Samsung) amiral gemi modellerinde kablosuz şarj desteği sunuyor. Kablolu hızlı şarj, çok daha hızlı şarj ettiği için diğer markalar henüz kablosuz şarja çok öncelik vermiyorlar.

Apple belkide uzun zamandır merakla beklenen AirPower Mat’ı yeni hızlı kablosuz şarj güncellemesiyle birlikte tanıtabilir. Yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here