Anasayfa BLOG Telefon Meşgulken Arayanı Görme – Çağrı Bekletme

Telefon Meşgulken Arayanı Görme – Çağrı Bekletme

12
PAYLAŞ

Çağrı bekletme özelliğini aktif ederseniz telefonla konuşurken biri sizi ararsa karşı taraf “aradığınız kişi şuan başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” şeklinde bilgilendirilir ve size de çağrı geldiği bir sinyal sesiyle bildirilir. Sinyal sesini aldıktan sonra konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabilir ve diğer kişinin çağrısını cevaplayabilirsiniz.

Çağrı Bekletme özelliğini telefonun ayarlarından aktif edebileceğiniz gibi arama kısmına yazacağınız kod ile de aktif edebilirsiniz. Böylece telefon meşgulken arayanı görebilir, çağrıyı bekletip diğer kişiyle konuşabilirsiniz.

Biz örneğimizde Samsung Galaxy S6 kullandık ama diğer telefonlarda da hemen hemen aynı şekildedir. Eğer telefonunuzda Çağrı Bekletme ayarını bulamazsanız aşağıda vereceğimiz kodlar ile de aynı işi yapabilirsiniz.

  • Telefonunuzun Rehber uygulamasını (arama ekranını) açın ve sağ üst köşede yer alan Daha Fazla seçeneğini seçin.
  • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Arama ayarları sayfasında yer alan Diğer ayarlar seçeneğini seçin.
  • Gelen sayfada “Arama bekletme” seçeneğini aktif hale getirin.

arama-bekletme

Telefon meşgulken arayanı görmek için aşağıdaki kodu arama bölümüne yazabilirsiniz.

*43#

Arama bekletme özelliğinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için *#43# kodunu, çağrı bekletme özelliğini kapatmak için #43# kodunu aramanız yeterlidir.

Çağrı Bekletme özelliği Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da ücretsizdir. Bunun için ek bir ücret ödenmez.

12 YORUMLAR

  1. Birsey srcm krsi tarafi ariyorum dyr bska kisiyle gorusuyr ama tel snra cliyr bir kc defa uzun sure snra dyr cevp vermiyr anlamadm.birsey acil.cvp verrsnz sevnrm cok.kotuyum ndn ole dyr

    • Bunun sebebi şudur: Sizin çağrınız karşı tarafa gidiyor ancak karşı taraf aramanızı meşgule düşürüyor. Siz karşı tarafı aradığınız zaman karşı tarafın kulağına bir sinyal sesi gider ve telefon ekranında da sizin aradığınız gösterilir. Kişi aynen normal aramadaki gibi telefona cevap verir veya aramayı reddeder.

  2. Lg g4 de bende arama bekletmeyi her yolu denedim aktif hale getirememiştim. Çağrı ayarlarından açtım olmamıştı. *43# yaptım olmamıştı. Kullandığım hattın müsteri hizmetlerini aradım ordan Aktif hale getirdiler. Sonunda oldu:)

  3. Valla hocam bende samsung s7 var bi turlu yapamiyorum olmuyo soylediginiz gibi ayarladan buluyorum orayi ama aktive olmuyo o agdan beklenmedik cevap diyo

  4. adamsınız adam millet gibi boş beleş şeyler yazmamışsınız … eyvallah bayılıyorum çözüm üreten insanlara…

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz