Anasayfa Mobil Format LG G4 Format Atma (Hard Format ve Fabrika Ayarına Döndürme)

LG G4 Format Atma (Hard Format ve Fabrika Ayarına Döndürme)

5
PAYLAŞ

LG G4 telefonunuz ağırlaştıysa, yanıt vermiyorsa veya hiç açılmıyorsa telefonunuza format atarak fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsiniz.

LG G4’e iki farklı yolla format atabilirsiniz. Telefonun ayarlar sekmesini kullanarak fabrika ayarlarına dönebilir yani soft format atabilirsiniz. Eğer telefonun ayarlar menüsüne ulaşamıyorsanız veya telefonunuz hiç açılmıyorsa telefon üzerinde yer alan düğmeleri kullanarak telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu işleme de hard format deniliyor.

Ayarlar Menüsünü Kullanarak LG G4’e Format Nasıl Atılır ?

Telefonun Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla yönergesini izleyerek telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu işlem sonrasında telefonunuza yüklemiş olduğunuz oyunlar, uygulamalar, fotoğraflar, telefon numaraları vb. tüm veriler silinecektir. Bunun için bu işlem öncesinde yedek almayı unutmayınız.

LG G4’e Hard Format Nasıl Atılır ?

Eğer telefonunuz hiç açılmıyor veya yanıt vermiyorsa Hard format ile telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

 • Telefonunuz kapalı konumda iken, Ses Kısma ve Güç Düğmelerine aynı anda basın.
 • Telefon ekranı açılınca elinizi Güç Düğmesinden çekin ve tekrar güç düğmesine basın. (Elimizi Ses Kısma Düğmesinden hiç çekmiyoruz.)
 • Sonrasında karşımıza “Factory Data Reset” ekranı gelecektir. Bu ekranda LG G4’ün dokunmatiği çalışmayacaktır, korkmayın. Seçenekler arasında aşağı yukarı gitmek için ses kısma / açma düğmelerini, onaylamak için Güç düğmesini kullanın.
 • Factory Data Reset ekranında “Yes” seçeneğinin üzerine gelin ve Güç düğmesine basarak onaylayın.
 • Tekrar sizden onay isteyecektir ona da Yes diyin.
 • Kısa süren format sıfırlama işleminden sonra telefonunuz açılacaktır.

Format işlemine başlamadan önce telefonunuzun %50 veya daha fazla şarjlı olmasına dikkat edin.

 • yeliz alkan

  slm kolay gelsın aynı ıslemı yapıyorum ama factory data reset dıe bı ekran gelmıo ekran dırek ılk açıldığı gbı lg logosu gelıp tel tamamen acılıo sebebı nedır ve nıe neden yapamıyorum açıklarsanız cok sevınrım bıde benım telım sarjdayken kapanıo sarj alıyoken sarjı bıtıo telımın

  • Hard Reset nasıl atılırın 2. maddesini uyguluyor musunuz ? Orası önemli.

   • yeliz alkan

    Evt yapiyorum ana belki atladigim bi nokta olabilr siz bana yazarksinz tekrar uygulamak istiyorum

    • LG G4’lere android 5.1’den sonra ek güvenlik önlemleri geldiği için bu yöntemde sorun olabilmektedir. Onun için telefonuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız daha doğru olacaktır. Eğer fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sizin için yeterli olmazsa sıfırlama işleminden sonra bu yöntemi tekrar deneyebilirsiniz. LG G4’u fabrika ayarlarına sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Yedekle & Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla > Telefonu Sıfırla > Tümünü sil yolunu izleyin ve Tamam diyerek onay verin. Bu işlemden sonra telefonunuz ilk günkü haline gelecektir ve tüm veriler de silinecektir.

     • yeliz alkan

      Tsk ederim ana ben hart format atmak istemistim galiba benim telimde bootloop oldu hayalet ekran var telde sirf onu silebilmem icin hart format istemistm neyse kolay gelsin tsk ederm. Yinede