Anasayfa BLOG Donan ve Yanıt Vermeyen Telefonu Düzeltme

Donan ve Yanıt Vermeyen Telefonu Düzeltme

0
PAYLAŞ

Yeni nesil birçok akıllı telefonun bataryası genelde sabit oluyor ve çıkarılamıyor. Eskiden telefonumuz donduğunda, yanıt vermediğinde en kesin çözüm telefonun arka kapağını açıp bataryayı çıkarmak ve telefonu açmaktı. Ancak artık telefonların bataryası sabit olduğundan bu işlemi yapamıyoruz.

Oyun oynarken veya başka bir uygulama esnasında telefonunuz donabilir ve yanıt vermez. Böyle durumlarda telefon adeta kilitlenir, güç düğmesi ve  home düğmesi de dahil hiç bir şeye tepki vermez. Bu şekilde telefonunuz donarsa SIM kartınızı çıkarın. SIM kartını çıkardığınız zaman telefon kendiliğinden kapanacak ve tekrar açılacaktır. Eğer SIM kartı çıkardığınız halde telefon tepki vermezse 10 saniye kadar bekleyin ve SIM kartı tekrar yuvasına yerleştirin. Yeni bir SIM kart takıldığını telefonunuz algılayacak ve telefonunuz kapanıp açılacaktır.

Bu anlattığımız yöntem Sony Xperia modellerinde test edilmiş ve başarılı olmuştur. Samsung, iPhoneHTC, Asus gibi bataryası değiştirilemeyen türde olan telefonlarda da bu yöntemi deneyebilirsiniz. LG ve bataryası değişebilen telefonlarda ise en kesin çözüm olan bataryayı söküp tekrar takma işlemini uygulayabilirsiniz.